Kas ir Skolas Auglis


Programmā ``Skolas auglis`` skolēniem paredzēts piedāvāt svaigus dārzeņus un augļus. Atļauto produktu sarakstā iekļauti tādi produkti kā burkāni, kāļi, kolrābji, kāposti, ķirbji, āboli, bumbieri un lielogu dzērvenes.

Latvijā un citur pasaulē liela problēma ir bērnu liekais svars jeb aptaukošanās. Jau uzsākot skolas gaitas katrs piektais pirmklasnieks ir ar lieko svaru. Pusaudžu gados liekā svara problēma ir vēl biežāk sastopama.        

Programma ``Skolas auglis`` ir domāta, lai iemācītu bērniem veselīgas ēšanas paradumus. Mācītu bērniem jau no mazotnes, ka arī uzkoda starp ēšanas reizēm var būt ne tikai veselīga bet arī garšīga.

Lai nerastos liekais svars, cilvēkiem ir jāizvairās no lieka stresa, vairāk jāseko līdz tam ko ēd un daudz jākustas – jāsporto ikdienā, brīvajos brīžos jādodas aktīvā atpūtā, pastaigās, pārgājienos ar ģimeni, draugiem.


Dažādi našķi, gardumi, saldumi un saldināti dzērieni nav ikdienas ēdiens, bet tas nenozīmē, ka no tiem jāatsakās pavisam. Ar tiem var papildināt svētku maltītes.

Atceries! Liekā svara problēma cilvēkiem var rasties arī saistībā ar dažādām saslimšanām. Esi iecietīgs, pieklājīgs un pretim nākošs pret tiem, kuri ir savādāki kā tu!